89-519 02 29

 tel. 605-303-644

 lident.gabinet@gmail.com

lidentolsztyn lidentolsztyn1 lidentolsztyn2

leczenie kanaloweZ pewnością część z Państwa zetknęła się z bólem zęba który w ogromnej ilości przypadków spowodowany jest chorobą miazgi zęba oraz jego tkanek okołowierzchołkowych.
W naszym gabinecie zajmujemy się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest leczenie kanałowe.
Na czym polega leczenie kanałowe ?
Przede wszystkim takie leczenie wykonywane jest w znieczuleniu i dlatego nie należy się go bać. Zdecydowanie lepiej byłoby do niego nie dopuścić ale jeśli już ząb boli to w większości przypadków możemy go wyleczyć . Zdecydowanie większe powikłania dla naszego organizmu powstają jeśli zaniechamy takiego leczenia niż jeśli się na nie zdecydujemy .
Z komory oraz kanałów zęba usuwamy miazgę zęba oraz dokonujemy pomiaru długości kanałów za pomocą Endometru.
Kanały korzeniowe są oczyszczane za pomocą bardzo cienkich narzędzi ręcznych lub maszynowych o średnicy od 0,06 do 0,40 mm, płukane i osuszane oraz wypełniane gutaperką i materiałami uszczelniającymi.
Kanały korzeniowe wypełniamy różnymi metodami- w wielkim skrócie : na zimno-np. upychając gutaperkę w kanałach lub na ciepło za pomocą niekonwencjonalnych termicznych metod np. szwajcarskim systemem Thermafil
W każdym przypadku do diagnostyki wykorzystywane są również zdjęcia RTG zęba : przed- ,w trakcie i po wypełnieniu kanałów .

 przychodnia bez bariermediraty finansowanie logo v gotowka karta

Kontakt z nami:

Poradnia stomatologiczna
Poradnia protetyki stomatologicznej
Gabinet higieny stomatologicznej
ul.5 Wileńskiej Brygady AK 14L/2-3
10-602 Olsztyn
email: lident.gabinet@gmail.com

Rejestracja

 tel. 89-519 02 29

 tel. kom. 605-303-644

 

Wizyty prywatne

Wizyty prywatne na umówione godziny
Od poniedziałku do piątku 9-18